Zbigniew Stępniak – bas

 

Archiwum koncertowe:


  1. 18 listopada 2018, godz. 14.30 – Mit großer Dankbarkeit zum Patronatsfest für die Schwestern von der Hl. Elisabethkoncert w Halle, Zbigniew Stępniak - bas, Tobias Fraß - fortepian,


  1. 11 listopada 2018, godz. 18.00 – koncert w podczas przyjęcia z okazji 100-lecia niepodległości Polski w Hotelu Mariott w Irkucku, Łucja Czarnecka - sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Witold Wilczek - fortepian,


  1. 11 listopada 2018, godz. 12.30 – „W hołdzie Niepodległej” – koncert w kościele katedralnym w Irkucku, Łucja Czarnecka - sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Witold Wilczek - fortepian,


  1. 10 listopada 2018, godz. 15.00 – „Od Chopina do Paderewskiego” – koncert w Teatrze Dramatycznym im. Ochłopkowa w Irkucku, Łucja Czarnecka - sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Witold Wilczek - fortepian,


  1. 7 lipca 2018, godz. 18.00 – koncert wokalny w ramach XXI Pasymskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, ks. Zbigniew Stępniak – bas, basso-profondo, Klaudia Twardzik – organy, Grzegorz Friedla – skrzypce, Kościół ewangelicko-augsburski w Pasymiu, ul. Jedności Słowiańskiej 3, 12-130 Pasym,


  1. 24 czerwca 2018, godz. 18.00 – „Modlitwa na Wschodzie”wokalna solowa religijna muzyka rosyjskich kompozytorów, wykonawcy: ks. Zbigniew Stępniak – bas, basso profondo, Agnieszka Zwolska – obój, Irina Grachowska (Białoruś) – fortepian, Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Orzechowie k. Olsztynka,


  1. 22 czerwca 2018, godz. 13.00 – koncert kameralny, Zbigniew Stępniak, Irina Grachowska, pedagodzy i studenci College'u Humanistycznego w Grodnie, Sala koncertowa College'u Humanistycznego w Grodnie, ul. Lenina 4


  1. 27 maja 2018, godz. 18.30 - „Przez wstawiennictwo Matki Bożej: za Polskę – dla Polski” – w 100-lecie niepodległości – koncert w Bartoszycach (kościół św. Jana Chrzciciela i MB Częstochowskiej, pl. Wolności 1), Jolanta Sołowiej - sopran, ks. Zbigniew Stępniak - bas, Ewa Wankiewicz - fortepian,


  1. 17 maja 2018, godz. 19.00 - „Гала-концерт – Оперный Евросоюз” - Концертный духовой оркестр Калининградской филхармонии, дир. Гантовский Эдвард, солисты: Ганс Михаэль Саблотны (тенор, Германия), Илона Багеле (меццо-сопрано, Латвия), Збигнев Стемпняк (бас, Польша) - Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1, Olsztyn,

https://filharmonia.olsztyn.pl/koncert/koncert-filharmonii-z-kaliningradu-wiosenna-gala-operowa/


  1. 16 maja 2018, godz. 19.00 - „Гала-концерт – Оперный Евросоюз” - Концертный духовой оркестр Калининградской филхармонии, дир. Гантовский Эдвард, солисты: Ганс Михаэль Саблотны (тенор, Германия), Илона Багеле (меццо-сопрано, Латвия), Збигнев Стемпняк (бас, Польша) - Калининградская областная филармония им. Е.Ф. Светланова, ул. Богдана Хмельницкого, 61а, Калининград,

http://kenigfil.ru/?event&d=20180516


  1. 6 maja 2018, godz. 18.30 - „Przez wstawiennictwo Matki Bożej: za Polskę – dla Polski” – w 100-lecie niepodległości – z dziękczynieniem za konsekrację Sanktuarium MB Fatimskiej w Olsztynie – koncert w Olsztynie (Sanktuarium MB Fatimskiej, ul. Bajkowa 15), Jolanta Sołowiej - sopran, ks. Zbigniew Stępniak - bas, Ewa Wankiewicz - fortepian,


  1. 3 maja 2018, 18.30 – II Cykl Koncertów Kameralnych – Nowe Interpretacje 2018 – I Koncert Kameralny INTENDE VOCI, Marlena Borowska - sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Dalia Jatautaitè - organy, Konkatedra św. Aleksandra w Suwałkach (ul. Emilii Plater 2, 16-402 Suwałki),


  1. 11 kwietnia 2018, ok. godz. 14.00 – recital wokalny z okazji nadania tytułu honoris causa prof. Halinie Krukowskiej i prof. Alinie Kowalczykowej, zespół wokalno-instrumentalny „Non terminum” w składzie: Zbigniew Stępniak (Polska) – bas (basso profondo), Irina Grachowskaja (Białoruś) – fortepian, Dmitrij Kazeka (Białoruś) – bajan (akordeon guzikowy), Aleksandr Woroniszcze (Białoruś) – bałałajka, organizator: Wydział Humanistyczny Uniwersytetu w Białymstoku,


  1. 10 marca 2018, godz. 18.00 – „Naszym kochanym Paniom…” – arie, romanse, pieśni, piosenki… – koncert w Grajewie, Grajewskie Centrum Kultury, Klub „HADES”, ul. Legionistów 9, Grajewo, ks. Zbigniew Stępniak - bas solo, Irina Grachowska - fortepian, Antoni Czajkowski - prowadzenie,


  1. 1 stycznia 2018, godz. 20.00 - „Von Ost nach West” – Berühmte Musikstücke der russischen, polnischen und deutschen Komponisten, Recital in Pfarrkirche Bürchen, Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian,

http://music.grodno.by/news/701-gastroli-v-shveycarii.html


  1. 31 grudnia 2017, godz. 17.00 - „Von Ost nach West” – Berühmte Musikstücke der russischen, polnischen und deutschen Komponisten, Recital in Mehrzweckhalle Gluringen, Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian,


  1. 30 grudnia 2017, godz. 20.00 - „Von Ost nach West” – Berühmte Musikstücke der russischen, polnischen und deutschen Komponisten, Recital Kapelle St. Bernhard Riederalp-Golmenegg, Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian,


  1. 29 grudnia 2017, godz. 20.30 - „Von Ost nach West” – Berühmte Musikstücke der russischen, polnischen und deutschen Komponisten, Recital in Pfarrkirche Saas-Grund, Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian,

      https://www.saas-fee.ch/de/allalin-news/


  1. 28 grudnia 2017, godz. 21.00 - „Von Ost nach West” – Berühmte Musikstücke der russischen, polnischen und deutschen Komponisten, Recital Pfarrkirche Binn, Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian,


  1. 27 grudnia 2017, godz. 20.00 - „Von Ost nach West” – Berühmte Musikstücke der russischen, polnischen und deutschen Komponisten, Recital in Westkapelle Riederalp, Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian,

 

  1. 25 listopada 2017, godz. 19.30 - „Молю Тебя, создатель мой”концерт духовной музыки, о. Збигнев Стемпняк – бас, бас-профундо, Наталья Багинская – organy, Анна Купцова – скрипка, в программе: произведения от раннего барокко до романтизма, польских, немецких, русских и французских композиторов, organizator: Centrum kulturalne Inigo w Nowosybirsku,

Zapowiedzi koncertu:

  1. http://www.inigocenter.ru/store/p88/25_%D0%BD%D0%BE%D1%8F%D0%B1%D1%80%D1%8F_19%3A30___%22%D0%9C%D0%BE%D0%BB%D1%8E_%D0%A2%D0%B5%D0%B1%D1%8F%2C_%D1%81%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C_%D0%BC%D0%BE%D0%B9%E2%80%9D_.html

  2.   http://sib-catholic.ru/v-novosibirske-sostoitsya-edinstvennyiy-solnyiy-kontsert-katolicheskogo-svyashhennika-s-redkim-golosom-bas-profundo/

Po koncercie:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=7eboxOyfiBg&feature=youtu.be

  2. https://www.youtube.com/watch?v=zDTJaUtp5Tw&feature=youtu.be

  3. https://www.youtube.com/watch?v=yI8QZt_9i4c&feature=share

  4. https://www.youtube.com/watch?v=KQGwg9pFN8U

  5. https://www.youtube.com/watch?v=zDTJaUtp5Tw


  1. 22 listopada 2017, godz. 19.00 - udział w koncercie muzyki Baroku w Konserwatorium w Nowosybirsku, ks. Zbigniew Stępniak – bas, basso-profondo, Анна Недоспасова – klawesyn, Аркадий Бурханов – teorba, organizator: Konserwatorium w Nowosybirsku,


  1. 15 listopada 2017, gody. 12.00 – „Śnić najpiękniejszy ze snów” – recital wokalny w Tylicach k. Nowego Miasta Lubawskiego, z okazji 5-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim, ks. Zbigniew Stępniak – bas, Natalia Klykova – fortepian,


  1. 14 listopada 2017, gody. 16.00 – „Śnić najpiękniejszy ze snów” – recital wokalny w Ostrołęce podczas uroczystości nadania wyróżnienia: „Narodowi i Ojczyźnie. Za wkład w patriotyczne wychowywanie Polaków” Romanowi Klusce, wykonawcy: ks. Zbigniew Stępniak – bas, Natalia Klykova – fortepian,


  1. 16 października 2017, godz. 19.00 - „Z pogranicza kultur muzycznych” – koncert w ramach IV Międzynarodowej Konferencji Naukowej Pogranicza: kontakty kulturowe, literackie, językowe w Supraślu, Zbigniew Stępniak - bas solo, Krzysztof Kiercul - fortepian,


  1. 1 września 2017, godz. 19.00 - Oratorium „Tryptyk z Dawidem Pieśniarzem” op.104 (słowa: ks. Henryk Romanik, muzyka: Andrzej Cwojdziński), prawykonanie na 51. Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Katedrze koszalińskiej, bas solo – Zbigniew Stępniak,

   http://koszalin.gosc.pl/gal/pokaz/4156275.Oratorium-Tryptyk-z-Dawidem-Piesniarzem/23#gt

   http://koszalin.gosc.pl/doc/4156270.Dawid-Piesniarz-na-final

  https://www.facebook.com/pg/Muzyka-Poezja-Teatr-1027887963902034/photos/?tab=album&album_id=1731054683585355


  1. 27 sierpnia 2017, godz. 19.00 - Zwischen deutscher und russischer Musik” Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Sandra Pfammatter (Schweiz) - Panflöte, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Salgesch (Szwajcaria),


  1. 27 sierpnia 2017, godz. 14.30 - Zwischen deutscher und russischer Musik Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Sandra Pfammatter (Schweiz) - Panflöte, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Bister (Szwajcaria),


  1. 26 sierpnia 2017, godz. 19.00 - Zwischen deutscher und russischer Musik” Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Sandra Pfammatter (Schweiz) - Panflöte, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Varen (Szwajcaria),


  1. 25 sierpnia 2017, godz. 19.00 - Zwischen deutscher und russischer Musik” Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Sandra Pfammatter (Schweiz) - Panflöte, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Mörel (Szwajcaria),


  1. 24 sierpnia 2017, godz. 19.00 - Zwischen deutscher und russischer Musik” Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Sandra Pfammatter (Schweiz) - Panflöte, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Ried-Mörel (Szwajcaria),


  1. 23 sierpnia 2017, godz. 19.00 - Zwischen deutscher und russischer Musik” Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Sandra Pfammatter (Schweiz) - Panflöte, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Bitsch (Szwajcaria),


  1. 22 sierpnia 2017, godz. 19.00 - Zwischen deutscher und russischer Musik” Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Sandra Pfammatter (Schweiz) - Panflöte, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Grengiols (Szwajcaria),


  1. 26 czerwca 2017, godz. 18.45 – „Sacrum i profanum w niemieckiej i rosyjskiej muzyce wokalnej” – koncert w Olsztynie (kościół św. Franciszka - Kortowo), Zbigniew Stępniak - bas, Małgorzata Buczek - harfa, Irina Grachowska (Białoruś) - fortepian,


  1. 25 czerwca 2017, godz. 18.00 – „Sacrum i profanum w niemieckiej i rosyjskiej muzyce wokalnej” – koncert w Orzechowie k. Olsztynka (kościół pw. św. Jana Chrzciciela), Zbigniew Stępniak - bas, Małgorzata Buczek - harfa, Irina Grachowska (Białoruś) - fortepian,


  1. 24 czerwca 2017, godz. 18.45 – „Sacrum i profanum w niemieckiej i rosyjskiej muzyce wokalnej” – koncert w Lubawie (kościół pw. św. Anny - Fara, ul. Kościelna 5, Lubawa), Zbigniew Stępniak - bas, Małgorzata Buczek - harfa, Irina Grachowska (Białoruś) - fortepian,


  1. 23 kwietnia 2017, godz. 18.30 –  „Wykonało się! – dla naszego zbawienia” – koncert muzyki sakralnej, kościół parafialny pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży, ul. Wąska 93, Małgorzata Rogalska - mezzosopran, Zbigniew Stępniak - bas, Irina Grachowska - fortepian,


  1. 23 kwietnia 2017, godz. 12.30 – „Wykonało się! – dla naszego zbawienia” – koncert muzyki sakralnej, kościół parafialny pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży, ul. Wąska 93, Małgorzata Rogalska - mezzosopran, Zbigniew Stępniak - bas, Irina Grachowska - fortepian,


  1. 7 kwietnia 2017 – koncert na Forum Kobiet w Olsztynie, Jolanta Sołwiej - sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Natalia Klykova - fortepian,


  1. 6 stycznia 2017, godz. 19.00 - Oper – Musical – Romanze – Volksmusik” Opernarien, Musikal-Songs, Russische Romanzen, Jazz-Standards, Volksmusik; Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Florian Burgener (Schweiz) - Trompete, Flügelhorn, Alphorn, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Kapuzinerkirche Brig-Glis (Szwajcaria),


  1. 5 stycznia 2017, godz. 20.15 - Oper – Musical – Romanze – Volksmusik” Opernarien, Musikal-Songs, Russische Romanzen, Jazz-Standards, Volksmusik; Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Florian Burgener (Schweiz) - Trompete, Flügelhorn, Alphorn, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Zentrum St. Michael Bettmeralp (Szwajcaria),


  1. 4 stycznia 2017, godz. 20.15 - Oper – Musical – Romanze – Volksmusik” Opernarien, Musikal-Songs, Russische Romanzen, Jazz-Standards, Volksmusik; Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Florian Burgener (Schweiz) - Trompete, Flügelhorn, Alphorn, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; Gemeindesaal Haus Rondo Fiesch (Szwajcaria),


  1. 2 stycznia 2017, godz. 21.00 - Oper – Musical – Romanze – Volksmusik” Opernarien, Musikal-Songs, Russische Romanzen, Jazz-Standards, Volksmusik; Zbigniew Stępniak (Polen) - Bass, Florian Burgener (Schweiz) - Trompete, Flügelhorn, Alphorn, Irina Grakhovska (Weißrussland) - Klavier; koncert w ramach Binner Kulturabenden, Binn (Szwajcaria),


  1. 26 grudnia 2016 – koncert Bożonarodzeniowy w Filharmonii w Ułan Ude (Rosja),


  1. 25 grudnia 2016, godz. 13.00 – koncert Bożonarodzeniowy w kościele parafialnym w Ułan Ude (Rosja),


  1. 21 grudnia 2016, godz. 12.23 – koncert Bożonarodzeniowy we Foyer Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie (ul. Żołnierska 14), połączony z otwarciem wernisażu fotografii artystycznej Zbigniewa Stępniaka pt. „W przyrodzie też odkrywam Boga”, Zbigniew Stępniak - bas, Damian Labiak - fortepian,


  1. 13 grudnia 2016, godz. 18.00 – Между Польшей и Беларусьюизвестные произведения русских и польских композиторов, koncert w College’u muzycznym w Grodnie, Збигнев Стемпняк (Польша) - бас, Дмитрий Казека - баян, Александр Воронище - балалайка, Вера Латышева - фортепьяно,


  1. 28 listopada 2016 – koncert w Irkucku z okazji Święta Niepodległości, piątej rocznicy nadania imienia Fryderyka Chopina College’u muzycznemu w Irkucku i 80-lecia uczelni, fortepian: Алла Антонова,


  1. 27 listopada 2016, godz. 13.00 – koncert z okazji Święta Niepodległości w Irkucku, fortepian: Алла Антонова,


  1. 26 listopada 2016, godz. 16.00 – koncert z okazji Święta Niepodległości w Wierszynie koło Irkucka,


  1. 25 listopada 2016, godz.  – koncert pieśni F. Chopina w College’u muzycznym w Irkucku z okazji 80-lecia uczelni, fortepian: Алла Антонова,


  1. 20 listopada 2016, godz. 17.00 – „Na granicy ze Wschodem” – znane pieśni polskie i rosyjskie w polsko-białoruskiej interpretacji, recital w Węgorzewie, Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian,


  1. 19 listopada 2016, godz. 17.00 – „Na granicy ze Wschodem” – znane pieśni polskie i rosyjskie w polsko-białoruskiej interpretacji, recital w Nowym Mieście Lubawskim, Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian,


  1. 18 listopada 2016, godz. 19.00 – „Na granicy ze Wschodem” – znane pieśni polskie i rosyjskie w polsko-białoruskiej interpretacji, recital w Braniewie, Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian,


  1. 16 listopada 2016, godz. 18.00 – uroczysta sesja z okazji 550-lecia włączenia Warmii do Polski: wykład prof. dra hab. Stanisława Achremczyka pt. „Olsztyn – od miasteczka do stolicy regionu” oraz koncert muzyki polskiej zatytułowany „Od Zieleńskiego do Łukaszewskiego – cz. II”, Zbigniew Stępniak - bas, Natalia Klykova - fortepian; sala posiedzeń Rady Miasta olsztyńskiego ratusza, organizator: Stowarzyszenie Absolwentów UWM,


  1. 11 listopada 2016, godz. 19.00 – „Pieśni Wolności. Koncert niepodległościowy” koncert w Filharmonii w Gorzowie Wielkopolskim, dyr. Franciszek Suwała, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej, Beata Gramza – sopran, Zbigniew Stępniak – bas, basso profondo, http://www.filharmoniagorzowska.pl/pl/calendar/event/641/2016-11-11/19:00


  1. 28 października 2016, godz. 18.00 – „Не… пробуждать воспоминаний” – Збигнев Стемпняк – бас, Ирина Александровна Граховская – фортепиано, Концерт в Гродно, Концертный зал Гродненского гуманитарного колледжа, ул. Ленина 4, г. Гродно,


  1. 24 października 2016, godz. 11.00 – „opera – pieśń – romans – musical” – koncert z okazji inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Węgorzewie, Zbigniew Stępniak - bas, Natalia Klykova – fortepian,


  1. 23 października 2016, godz. 18.30 – „Modlitwa – Prayer – Gebet – Молитва – Ima” – modlitewne pieśni i duety dla św. Jana Pawła II wyśpiewane, kościół parafialny pw. Miłosierdzia Bożego w Nidzicy (ul. M. Konopnickiej), Jolanta Sołowiej – sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Natalia Klykova – fortepian,


  1. 23 października 2016, godz. 12.30 – „Modlitwa – Prayer – Gebet – Молитва – Ima” – modlitewne pieśni i duety dla św. Jana Pawła II wyśpiewane, kościół parafialny pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Łukcie (ul. Kościelna 4), Jolanta Sołowiej – sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Natalia Klykova – fortepian,


  1. 20 października 2016, godz. 15.00 – uroczysta sesja z okazji 550-lecia włączenia Warmii do Polski dla Stowarzyszenia Absolwentów UWM i członków olsztyńskich UTW i ATW: wykład prof. dra hab. Stanisława Achremczyka pt. „Warmia w Rzeczypospolitej” oraz koncert muzyki polskiej zatytułowany „Od Zieleńskiego do Łukaszewskiego”, Zbigniew Stępniak - bas, Natalia Klykova - fortepian; aula im. prof. M. Gotowca UWM w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 5, organizator: Stowarzyszenie Absolwentów UWM,



Inne linki z pobytu na Syberii:

http://sib-catholic.ru/ya-vizhu-sebya-i-svyashhennikom-i-artistom/

http://gaudete.ru/zbigniew-stepniak/


Cайт ансамбля Dawna Muzyka Polski

http://ancientmusic.umi.ru/video/zolotaya_kollekciya_pol_skoj_muzyki/ 


Ссылки о вокально-образовательном лектории

http://canticumnovum.ru/index.php/ssylki/obrazovatelnye-proekty 

http://www.ngonb.ru/events/15683/ 

https://vk.com/club69465523?w=wall-69465523_441 

https://vk.com/club69465523?w=wall-69465523_442 

https://vk.com/club69465523?w=wall-69465523_448 


Ссылки о культурной программе Три Дня с Польской Культурой в Новосибирске 2016

https://www.facebook.com/PCT.nsk/photos/a.314498305390731.1073741829.312461082261120/621501304690428/?type=3&theater 

http://www.mk.nso.ru/news/3119 

http://infopro54.ru/news/6606/ 

http://pressagenda.com/novosibirsk/89936 

http://www.spsl.nsc.ru/news-item/priglashaem-na-otkrytie-programmy-tri-dnya-s-polskoj-kulturoj-v-novosibirske/ 

http://sib-catholic.ru/sochineniya-kompozitorov-iz-polshi-epohi-barokko-prozvuchat-vo-vremya-dney-polskoy-kulturyi-v-novosibirske/ 

http://novosibirsk.newsbomb.ru/listnews/polskoj-kulturi-prohodyat-v-novosibirske/50741489/ 

http://beegfree.org/user/-69465523 

http://news.otstv.ru/news/more/society/vstrecha-polyakov-v-sibiri-v-novosibirske-gotovyatsya-provesti-dni-polskoy-kultury/ 


Видео на YOUTUBE о культурной программе Три Дня с Польской Культурой в Новосибирске 2016

Телеканал 49, программа "Оранжевое утро" https://www.youtube.com/watch?v=Mq3o5L5uH2o 

Телеканал МИР НАЦИЙ (репортаж о нашей программе с мин.1.50) https://www.youtube.com/watch?v=k1_HeopmM0s 

Телеканал ОТС, программа "Новости дня" (репортаж о нашей программе с мин.7.50) https://www.youtube.com/watch?v=XSllYjJf0uU 


  1. 7 października 2016, godz. 18.30 - udział w jubileuszowym koncercie z okazji 80-lecia Filharmonii nowosybirskiej,

http://www.muzklondike.ru/news/1432

https://www.facebook.com/zbigniew.stepniak.9/posts/1459920367366611?notif_t=feedback_reaction_generic&notif_id=1475930034671261


  1. 2 października 2016, godz. 16.00 - „От любви к Богу к любви к людям” – recital w kościele katedralnym w Irkucku, Збигнев Стемпняк - бас, бассо-профундо, Дечебал Григоруце - фортепиано, organizator: Konsulat Generalny RP w Irkucku, kuria biskupia i parafia katedralna w Irkucku,

https://vk.com/katoliki_irkuck

http://gaudete.ru/zbigniew-stepniak/


  1. 24 września 2016, godz. 18.00 – Złota kolekcja muzyki polskiej. Barok Збигнев Стемпняк (гОльштын, Польша), Ансамбль Dawna Muzyka Polski, Ансамбль ранней музыки Insula Magica. В концерте прозвучат редко исполняемые и ранее не звучащие в России произведения польских композиторов эпохи Барокко, в числе которых - Первая польская Оратория Audite Mortales Бартломея Пенкеля, Зрители смогут услышать избранные произведения из Музыкальных циклов Vesperae Ерика Брикнера - ярких представителей Золотого наследия духовной музыки польского Барокко – Новосибирская Филармония, organizator: Культурно-просветительская организация „Польский Творческий Центр” в Новосибирске,

http://www.otstv.ru/news/more/novosti-dnya/novosti-dnya-16-sentyabrya-2016/

http://www.interfax-russia.ru/Siberia/report.asp?id=763734

http://sib-catholic.ru/sochineniya-kompozitorov-iz-polshi-epohi-barokko-prozvuchat-vo-vremya-dney-polskoy-kulturyi-v-novosibirske/ 


  1. 10 września 2016, godz. 12.00 – „o miłości, starym kapralu, bogactwie… śnić nierealny sen…”recital wokalny z okazji Dnia Absolwenta UWM i dorocznego zjazdu absolwentów UWM, ART, WSR, aula im. Mieczysława Kotera UWM, pl. Łódzki, Zbigniew Stępniak - bas, Viktoriya Krasyun - skrzypce, Agnieszka Panasiuk - fortepian, organizator: Stowarzyszenie Absolwentów UWM,


  1. 3 lipca 2016, godz. 20.30 – „Гори, гори моя звезда i inne mieszczańskie romanse rosyjskie” – recital na Letniej Scenie Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Zbigniew Stępniak - bas, Natalia Klykova (Ukraina) - fortepian, Yuriy Rizun (Ukraina) - skrzypce, Krzysztof Koziatek - wiolonczela; http://www.teatr-gorzow.pl/?page_id=80,


  1. 26 czerwca 2016, godz. 18.00 – „Modlitwa – Prayer – Gebet – Молитва – Ima” – modlitewne pieśni i duety, kościół parafialny w Orzechowie koło Olsztynka, Jolanta Sołowiej – sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Irina Grachowska – fortepian,


  1. 22 czerwca 2016, godz. 19.00 – „Любимые мелодии русских и польских композиторов”, koncert z cyklu: «Музыкальные вечера в Кирхе», Zbigniew Stępniak - bas, Дмитрий Казека - akordeon guzikowy, Александр Воронище - bałałajka, Вера Латышева - fortepian, kościół luterański w Grodnie, ul. Akademicka 7A,


  1. 21 czerwca 2016, godz. 18.00 – Гори, гори моя звезда – между религиозной и светской музыкой” – recital w Grodnie (Koledż Humanistyczny), Наталья Владимировна Парфилова – sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Ирина Александровна Граховская – fortepian, organizator: Koledż Humanistyczny w Grodnie (dyr. Наталья Волкович),


  1. 18 czerwca 2016, godz. 12.00 – „w pewien piękny wieczór… śnić nierealny sen…” – recital w Kętrzynie, Zbigniew Stępniak - bas, Viktoriya Krasyun - skrzypce, Agnieszka Panasiuk - fortepian, sala kina „Gwiazda”, ul. gen. W. Sikorskiego 24, Kętrzyn, organizator – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kętrzynie,


  1. 2 czerwca 2016, godz. 15.00 – „Był sobie… dziad, baba, stary kapral, a nawet Skołuba…”, recital wokalny z okazji zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie, Zbigniew Stępniak - bas, Natalia Klykova - fortepian, aula im. prof. Gotowca, Wydział Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Oczapowskiego 5, organizator – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynie,


  1. 22 maja 2016 – koncert sakralny w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Jēkabpils na Łotwie, organizator: Związek Polaków na Łotwie, Oddział RODACY w Jekabpilsie,


  1. 21 maja 2016 – koncert sakralny w Jēkabpils w ramach Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Sakralnej w Jekabpilsie na Łotwie, organizator: Związek Polaków na Łotwie, Oddział RODACY w Jekabpilsie,


  1. 16 kwietnia 2016, godz. 17.00 – udział w koncercie z okazji 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie,


  1. 6 marca 2016, godz. 15.00 – „Nie zapomnij mnie...”arie, pieśni, piosenki, songi... Koncert wokalny w Wielbarku: Leszek Biłas - tenor, Zbigniew Stępniak - bas, Natalia Klykova - fortepian, Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku,


  1. 15 stycznia 2016, godz. 19.00 – Noworoczna Gala Kolędowa w Węgorzewie, Zbigniew Stępniak - bas, Irina Grachowska - fortepian, Orkiestra SMALL BAND, Węgorzewskie Centrum Kultury, ul. Bema 14, Węgorzewo,


  1. 2 stycznia 2016, godz. 18.00 – Koncert Noworoczny w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Joanna Dobrakowska - mezzosopran, Zbigniew Stępniak - bas, Trio D’Ami w składzie: Agnieszka Panasiuk - fortepian, Michał Marcol - skrzypce, Dominik Jastrzębski – klarnet, Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim,


  1. 2 stycznia 2016, godz. 15.00 – Koncert Noworoczny w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Joanna Dobrakowska - mezzosopran, Zbigniew Stępniak - bas, Trio D’Ami w składzie: Agnieszka Panasiuk - fortepian, Michał Marcol - skrzypce, Dominik Jastrzębski – klarnet, Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim,


  1. 31 grudnia 2015, godz. 20.30  – gala sylwestrowa w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, Piotr Sułkowski – dyrygent, Joanna Dobrakowska – mezzosopran, Zbigniew Stępniak – bas, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, program: m. in. Johann Strauss – Walce i Polki; Jerry Bock – fragmenty z musicalu Skrzypek na dachu oraz arie i duety z operetek,


  1. 30 grudnia 2015, godz. 19.00  – gala sylwestrowa w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie,  Piotr Sułkowski – dyrygent, Joanna Dobrakowska – mezzosopran, Zbigniew Stępniak – bas, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, program: m. in. Johann Strauss – Walce i Polki; Jerry Bock – fragmenty z musicalu Skrzypek na dachu oraz arie i duety z operetek,


  1. 12 grudnia 2015, godz. 13.30 – „Przyjdźcie, uczcijmy Pana” – koncert kolęd z okazji spotkania opłatkowego Członków Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM, ks. Zbigniew Stępniak – bas, Ewa Zuba – fortepian,


  1. 6 grudnia 2015, godz. 15.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie,


  1. 6 grudnia 2015, godz. 11.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie,


  1. 5 grudnia 2015, godz. 15.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie,


  1. 5 grudnia 2015, godz. 11.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie,


  1. 4 grudnia 2015, godz. 19.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie,


  1. 4 grudnia 2015, godz. 10.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Piotr Sułkowski – kierownictwo muzyczne, dyrygent, Janusz Kijowski – reżyseria, Soliści: Jaś Siwik, Jaś Sułkowski - Amahl, Iwona Socha - matka, Grzegorz Kolendo - król Kacper, Michał Kutnik - król Melchior, Zbigniew Stępniak - król Baltazar, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Chór przy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Przygotowanie chóru – Benedykt Błoński, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie,


  1. 20 listopada 2015, godz. 17.00 – „Romanse rosyjskie” recital romansów rosyjskich, fortepian: Natalia Klykova, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, Sala Widowiskowa Miejskiego Centrum Kultury, Nowe Miasto Lubawskie, ul. 19 Stycznia 17A, organizator: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim,


  1. 20 października 2015, godz. 19.00 – „Для берегов отчизны дальной…”, recital romansów rosyjskich, fortepian: Natalia Klykova, dom Mendelssohna, Centrum Dialogu Kulturowego, Wspólnota Kulturowa „Borussia”, Olsztyn, ul. Zyndrama z Maszkowic 2,


19 października 2015, godz. 13.00 – „Ten zegar stary… co budzi wspomnienia…” – recital wokalny z okazji jubileuszu 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Działdowie, fortepian: Agnieszka Panasiuk, Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Polna 11a, Działdowo, organizator: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Działdowie,


14 października 2015, godz. 20.00 – „Музыка соборов мира: Польша. Роман Перуцкий (орган) и отец Збигнев Степняк (бас)” – recital w Moskwie, organy: prof. Roman Perucki, Римско-католический Кафедральный собор, ул. Малая Грузинская, 27/13, Москва, organizator: Благотворительный фонд „искусство добра” Москва, info: http://artbene.ru/concerts/14-10-2015/,


8 października 2015, godz. 18.00 – „Świat opery” – arie ze znanych oper Mozarta, Moniuszki i  in., sala posiedzeń Rady Miasta olsztyńskiego ratusza, Jolanta Sołowiej - sopran, Zbigniew Stępniak - bas, Agnieszka Panasiuk - fortepian, organizator: Stowarzyszenie Absolwentów UWM,


18 września 2015, godz. 11.30 – recital wokalny na inauguracji działalności Oddziału Państwowej Akademii Nauk w Olsztynie i Białymstoku z siedzibą w Olsztynie, Zbigniew Stępniak – bas, Agnieszka Panasiuk – fortepian,


12 września 2015, godz. 12.00 – „Budzić wspomnienia minionych dni” recital wokalny z okazji dorocznego zjazdu absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, fortepian: Natalia Klykova, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, recital w  ramach zjazdu Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie, aula im. prof. Kotera UWM, organizator: Stowarzyszenie Absolwentów UWM,


10 września 2015, godz. 18.00 – „Romanse rosyjskie” recital w ramach cyklu: „Muzyka wokalna w olsztyńskim ratuszu”, sala posiedzeń Rady Miasta olsztyńskiego ratusza, fortepian: Natalia Klykova, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, organizator: Stowarzyszenie Absolwentów UWM,


26 sierpnia 2015, godz. 20.00 – „Vom gregorianischen Choral bis zur Gegenwart”, recital muzyki sakralnej, Bitsch (Szwajcaria), kosciół parafialny, Męski Zespół Chorałowy z  Bydgoszczy (dyr. M. Kończal), organy: Paweł Pawłowicz,


25 sierpnia 2015, godz. 19.00 – „Vom gregorianischen Choral bis zur Gegenwart”, recital muzyki sakralnej, Ried-Mörel (Szwajcaria), kosciół parafialny, Męski Zespół Chorałowy z  Bydgoszczy (dyr. M. Kończal), organy: Paweł Pawłowicz,


24 sierpnia 2015, godz. 19.00 – „Vom gregorianischen Choral bis zur Gegenwart”, recital muzyki sakralnej, Grengiols (Szwajcaria), kosciół parafialny, Męski Zespół Chorałowy z  Bydgoszczy (dyr. M. Kończal), organy: Paweł Pawłowicz,


23 sierpnia 2015, godz. 19.00 – „Vom gregorianischen Choral bis zur Gegenwart”, recital muzyki sakralnej, Mörel (Szwajcaria), kosciół parafialny, Męski Zespół Chorałowy z  Bydgoszczy (dyr. M. Kończal), organy: Paweł Pawłowicz,


28 czerwca 2015, godz. 18.30 – recital muzyki dawnej w kościele Orzechowie koło Olsztynka, organy, klawesyn: Paweł Pawłowicz, skrzypce barokowe: Natalia Pawłowska, trąbka naturalna: Mariusz Skotnicki,


24 czerwca 2015, godz. 19.00 – recital muzyki wokalnej w kościele ewangelicko-luterańskim św. Jana w Grodnie, ul. Akademicka 7a, fortepian: Вера Латышева, Ирина Граховская, recital w  ramach współpracy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w  Olsztynie z  Koledżem Muzycznym oraz parafią ewangelicko-augsburską w Grodnie (http://www.luther.by),


14 czerwca 2015, godz. 14.45 – recital w Morągu, fortepian: Zenon Wojdaliński, organizator: parafia bł. Michała Kozala, ul. S. Żeromskiego 4,


17 maja 2015, godz. 20.00 – „Muzyka i solidarność w chorobie nie zna granic” – koncert olsztyńskich muzyków dedykowany Irinie Grachowskiej, pianistce z Grodna, Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie, ul. Bajkowa 15, skrzypce: Michał Marcol, Yuriy Rizun, wiolonczele: Krzysztof Koziatek, Paweł Panasiuk, klarnet: Dominik Jastrzębski, fortepian: Agnieszka Panasiuk, organizatorzy: Uniwersytet Warmińsko-Mazurskie w  Olsztynie, Uniwerstytet Trzeciego Wieku w Olsztynie, Stowarzyszenie Absolwentów UWM,


10 maja 2015, godz. 19.00 – „Muzyka i solidarność w chorobie nie zna granic” – koncert olsztyńskich muzyków dedykowany Irinie Grachowskiej, pianistce z Grodna, Kościół Garnizonowy p.w. NMP Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i  Rafała w Olsztynie, ul.  Kromera 2a, skrzypce: Michał Marcol, Yuriy Rizun, wiolonczele: Krzysztof Koziatek, Paweł Panasiuk, klarnet: Dominik Jastrzębski, fortepian: Agnieszka Panasiuk, organizatorzy: Uniwersytet Warmińsko-Mazurskie w  Olsztynie, Uniwerstytet Trzeciego Wieku w Olsztynie, Stowarzyszenie Absolwentów UWM,


15 marca 2015, godz. 18.00 – „Od Monteverdiego do Łukaszewskiego” - recital w  Gutkowie, fortepian: Agnieszka Panasiuk, wiolonczela: Paweł Panasiuk, koncert zamknięty,


14 marca 2015, godz. 18.00 – „Od Monteverdiego do Łukaszewskiego” - recital w Dobrym Mieście, fortepian: Agnieszka Panasiuk, wiolonczela: Paweł Panasiuk, koncert zamknięty,


14 lutego 2015, godz. 18.00 – „Walentynkowy recital” w Iławie, Hotel Tiffi, organizator: Iławskie Przedsiębiorstwo Budowalane „IPB” sp. z o.o., fortepian: Agnieszka Panasiuk,


11 stycznia 2015, godz. 19.00 – Noworoczny Recital Wokalny "Płoń moja gwiazdo", Agnieszka Panasiuk - fortepian, w programie: basowe arie operowe, romanse rosyjskie, pieśni polskie oraz wspólne kolędowanie pod przewodnictwem artystów, organizator: parafia w Wójtowie,


11 stycznia 2015, godz. 16.00 – Noworoczny Recital Wokalny "Płoń moja gwiazdo", Agnieszka Panasiuk - fortepian, w programie: basowe arie operowe, romanse rosyjskie, pieśni polskie oraz wspólne kolędowanie pod przewodnictwem artystów, organizator: Ośrodek Inicjatyw Kulturalnych Sanktuarium Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim,


6 stycznia 2015, godz. 13.00 – koncert kolęd, kościół parafialny św.  Wojciecha w  Kaliningradzie, organy: Katarzyna Izranowa,


6 stycznia 2015, godz. 11.00 – koncert kolęd, kościół w Bagrationowsku w  obwodzie kaliningradzkim, organy: Katarzyna Izranowa,


28 grudnia 2014, godz. 17.00 – recital karnawałowy w Tomaszkowie, fortepian: Irina Grachowska: http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/tomaszkowo-swietuje#slide-2-field_artykul_zdjecia-10175,


12 grudnia 2014, godz. 19.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


12 grudnia 2014, godz. 10.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


11 grudnia 2014, godz. 19.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


11 grudnia 2014, godz. 10.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


10 grudnia 2014, godz. 19.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


7 grudnia 2014, godz. 15.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


7 grudnia 2014, godz. 11.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


6 grudnia 2014, godz. 15.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


6 grudnia 2014, godz. 11.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


5 grudnia 2014, godz. 19.00 – Gian Carlo Menotti, opera „Amahl i nocni goście”, partia króla Baltazara, Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.  F.  Nowowiejskiego w  Olsztynie,


28 października 2014, godz. 19.00 – Muzyka Johanna Valentina Medera, Marcina Mielczewskiego, koncert w  sali koncertowej Kolledżu Muzycznego w  Kalinigradzie, orkiestra i zespół solistów Orkiestry Filharmonincznej miasta Kaliningradu, dyr. Arkadij Feldman,


25 października 2014, godz. 18.00 – Recital wokalny, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w  Dobrym Mieście, ul. Górna 1 A, Dobre Miasto, fortepian: Ewa Wankiewicz,


12 października 2014, godz. 11.00 – antrakt muzyczny podczas otwarcia centrum pielgrzymkowego św. Jakuba przy parafii św. Jakuba w Olsztynie, skrzypce - Artur Milian, fortepian - Anna Bednarek,


28 września 2014, godz. 19.00 – „Гори, гори, моя звезда” recital romansów rosyjskich, Lalden (Szwajcaria), fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, prowadzenie: Robin Mudry,


27 września 2014, godz. 20.00 – „Гори, гори, моя звезда” recital romansów rosyjskich, Salgesch (Szwajcaria), fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, prowadzenie: Robin Mudry,


26 września 2014, godz. 19.30 – „Гори, гори, моя звезда!  Russische Romanzen gesungen von Pfr. Josef im Hotel Relais Walker”, recital romansów rosyjskich, Mörel-Filet Hotel Relais Walker (Szwajcaria), fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, prowadzenie: Robin Mudry,


25 września 2014, godz. 20.00 – „Гори, гори, моя звезда” recital romansów rosyjskich, Varen (Szwajcaria), fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, prowadzenie: Robin Mudry,


24 września 2014, godz. 19.00 – „Гори, гори, моя звезда” recital romansów rosyjskich, Eggerberg (Szwajcaria), fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, prowadzenie: Robin Mudry,


23 września 2014, godz. 16.30 – „Гори, гори, моя звезда” recital romansów rosyjskich, Paulusheim Visp (Szwajcaria), fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek,


13 września 2014, godz. 11.30 – recital wokalny „Gdy wiatr powieje…” w  ramach obchodów 25-lecia Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i 15-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w  Olsztynie, w Dniu Absolwenta, aula wykładowa Wydziału Biologii i  Biotechnologii Collegium Biologiae, ul.  Oczapowskiego 1a, Olsztyn - UWM, Kortowo, organizator: Stowarzyszenie Absolwentów UWM, prof. dr hab. Andrzej Faruga,


11 września 2014, godz. 18.00 – śpiew w Ambasadzie Japońskiej w Warszawie podczas nadania Orderu Wschodzącego Słońca, Złota i Srebrna Gwiazda prof.  senatorowi Ryszardowi Góreckiemu,


31 sierpnia 2014, godz. 19.00 – Zwischen dem Alten und dem Neuen. Konzert der Kirchenmusik – recital wokalny w kościele parafialnym w Mörel (Szwajcaria), trąbka: Florian Burgener (Szwajcaria), skrzypce: Fabienne Imoderdorf (Szwajcaria), organy: Paweł Pawłowicz,


29 sierpnia 2014, godz. 20.00 – Zwischen dem Alten und dem Neuen. Konzert der Kirchenmusik – recital wokalny w kościele parafialnym w  Grengiols (Szwajcaria), trąbka: Florian Burgener (Szwajcaria), skrzypce: Fabienne Imoderdorf (Szwajcaria), organy: Paweł Pawłowicz,


28 sierpnia 2014, godz. 20.00 – Zwischen dem Alten und dem Neuen. Konzert der Kirchenmusik – recital wokalny w Centrum St. Michael w  Bettmeralp (Szwajcaria), trąbka: Florian Burgener (Szwajcaria), skrzypce: Fabienne Imoderdorf (Szwajcaria), organy: Paweł Pawłowicz,


27 sierpnia 2014, godz. 20.00 – Zwischen dem Alten und dem Neuen. Konzert der Kirchenmusik – recital wokalny w kościele w Bitsch (Szwajcaria), trąbka: Florian Burgener (Szwajcaria), skrzypce: Fabienne Imoderdorf (Szwajcaria), organy: Paweł Pawłowicz,


26 sierpnia 2014, godz. 19.00 – Zwischen dem Alten und dem Neuen. Konzert der Kirchenmusik – recital wokalny w kościele parafialnym w  Turtmann (Szwajcaria), trąbka: Florian Burgener (Szwajcaria), skrzypce: Fabienne Imoderdorf (Szwajcaria), organy: Paweł Pawłowicz,


25 sierpnia 2014, godz. 20.00 – Zwischen dem Alten und dem Neuen. Konzert der Kirchenmusik – recital wokalny w kościele parafialnym w Ried-Mörel (Szwajcaria), trąbka: Florian Burgener (Szwajcaria), skrzypce: Fabienne Imoderdorf (Szwajcaria), organy: Paweł Pawłowicz,


6 lipca 2014, godz. 11.00 – koncert wokalnej muzyki religijnej w kościele parafialnym w Drygałach koło Białej Piskiej, fortepian: Irina Grachowska,


6 lipca 2014, godz. 13.00 – koncert wokalnej muzyki religijnej w kościele parafialnym w Skarżynie koło Białej Piskiej, fortepian: Irina Grachowska,


22 czerwca 2014, godz. 18.00 – koncert wraz z Męskim Zespołem Chorałowym z  Bydgoszczy (dyr. Mariusz Kończal), w ramach Letnich Koncertów Organowych w  Orzechowie koło Olsztynka, organy: Paweł Pawłowicz, organizator: parafia Rzymskokatolicka Orzechowo – Pluski,


15 czerwca 2014, godz. 18.00 – recital polskiej sakralnej muzyki dawnej w  Małej Morawce (Malá Morávka) w Czechach, organy: Paweł Pawłowicz,


13 czerwca 2014, godz. 17.30 – koncert muzyki religijnej, parafia św.  Antoniego z Padwy w Bydgoszczy, ul. Głucha 15, organy: Paweł Pawłowicz,


11 czerwca 2014, godz. 10.30 – recital wokalny w ramach I  Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu: CZŁOWIEK – SZTUKA – EDUKACJA, pt. Twórcza ekspresja w edukacji XXI wieku, Aula Teatralna Wydziału Humanistycznego UWM, ul. K. Obitza 1, Olsztyn, fortepian: Ewa Wankiewicz, organizator: Katedra Wczesnej Edukacji UWM,


8 czerwca 2014, godz. 16.00 – recital wokalny „Modlitwa – śpiewem, śpiew – modlitwą” - religijna muzyka od epoki Chorału Gregoriańskiego do  Romantyzmu, w ramach X  Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Dialog muzyki i słowa” w  Nowym Mieście Lubawskim, organy: Paweł Pawłowicz,


16 maja 2014, godz. 16.00 – „язык – культура – искусство” recital wokalny w  Jarosławie w  Rosji, w ramach V Międzynarodowej konferencji naukowej „Актуальные проблемы образования и общества”, fortepian:  Лариса Шустова, organizator: Московский социально-гуманитарный институт, Филиал в городе Ярославле, Детская школа искусств № 1 города Ярославля, ул.  Городской вал, дом 1, Ярославль,


4 maja 2014, godz. 17.00 – „W cichy wieczór, w noc majową...”, recital wokalny w ramach cyklu „Muzyka w  pałacowych pokojach” w Morągu, Pałac Dohnów w  Morągu, ul. Gen. J.H. Dąbrowskiego 54, Morąg, fortepian: Zenon Wojdaliński, organizator: Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w  Morągu i  Stowarzyszenie Miłośników Muzyki  im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, artykuł: http://morag.muzeum.olsztyn.pl/koncert-z-cyklu-muzyka-w-palacowych-pokojach,1441,


29 marca 2014, godz. 18.00 – „Гори, гори, моя звезда” recital romansów rosyjskich, Dobre Miasto, fortepian: Ирина Граховская, organizator: Anna i  Jacek Gryszkiewicz - Pracownia renowacji mebli zabytkowych,


24 stycznia 2014, godz. 18.00 – recital romansów rosyjskich, kino „Grunwald” w  Olsztynku, ul. Grunwaldzka 2, fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, organizator: Miejski Ośrodek Kultury w  Olsztynku,


•22 stycznia 2014, godz. 18.00 – recital romansów rosyjskich, koncert w  ramach obchodów jubileuszu 15-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w  Olsztynie, aula im.  prof. Gotowca, Wydział Bioinżynierii Zwierząt  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul.  Oczapowskiego 5, fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, organizator: Akademickie Centrum Kultury UWM,


•21 stycznia 2014, godz. 18.00 – recital romansów rosyjskich, koncert w  ramach obchodów jubileuszu 15-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w  Olsztynie, Sala Rycerska Zamku w  Nidzicy, ul. Zamkowa 2, fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, organizator: Miejski Ośrodek Kultury w  Nidzicy, Parafia Miłosierdzia Bożego w Nidzicy,


•20 stycznia 2014, godz. 20.00 – recital romansów rosyjskich, sala koncertowa Szkoły Muzycznej w Olsztynie, ul. Kościuszki 39, fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, organizator: Miejski Ośrodek Kultury w  Olsztynie, Akademia Trzeciego Wieku przy MOK w Olsztynie (koncert na  indywidualne zaproszenia),


•19 stycznia 2014, godz. 18.00 – recital wokalny z okazji 15-lecia parafii pw.  MB Królowej Męczenników w Wójtowie, kościół parafialny w Wójtowie, fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, organizator: Parafia MB Królowej Męczenników w Wójtowie,


•18 stycznia 2014, godz. 15.00 – recital romansów rosyjskich, koncert w  ramach obchodów jubileuszu 15-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w  Olsztynie, aula Wydziału Nauk Społecznych  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul.  Żołnierska 14, fortepian: Ирина Граховская, skrzypce: Yuriy Rizun, wiolonczela: Krzysztof Koziatek, organizator: Wydział Nauk Społecznych UWM w  Olsztynie,


•6 stycznia 2014, godz. 11.00 – śpiew podczas mszy św. i koncert kolęd po  mszy, kościół parafialny w  Dorotowie, fortepian: Damian Michałowski (artykuł na ten temat ☞),


•21 grudnia 2013, godz. 11.00 – koncert kolęd wraz z  Zespołem Pieśni i  Tańca „Kortowo” podczas spotkania opłatkowego emerytowanych pracowników naukowych UWM, Stołówka Pracownicza UWM „Kwadrans”, fortepian: Damian Michałowski,


•6 grudnia 2013, godz. 18.30 – koncert muzyki Johanna Valentina Medera (1649-1719), drugi koncert w ramach II Sympozjum „Od źródła do  muzycznej interpretacji” organizowanego przez Międzywydziałowe Studium Muzyki Dawnej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Warszawa, kościół OO Jezuitów, ul. Świętojańska, wykonawcy: pedagodzy MSMD, studenci i goście,


•16 listopada 2013, godz.  17.00, święto Matki Boskiej Ostrobramskiej – recital wokalny w  ramach „Zaduszek Wileńskich”, fortepian: Ewa Wankiewicz, sala kopernikańska Zamku Olsztyńskiego, organizator: Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Olsztynie,


•15 listopada 2013, godz. 13.30 – „Nad  nami Orzeł biały”, II koncert w  ramach projektu „Piosenka jest dobra na  wszystko”, fortepian: Damian Michałowski, szpital MSW, organizator: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie,


•25 października 2013, godz. 13.30 – „О любви в опере, польской песнe и  российских романсов” – recital wokalny w Grodnie, fortepian: Ирина Граховская i  Наташа Радзинская, Актовый зал Гимназия № 1 им.  академика Е. Ф. Карского, Гродно, ул. Я. Купалы, 82,


•24 października 2013, godz. 13.00 – „О любви в опере, польской песнe и  российских романсов” – recital wokalny w Grodnie, fortepian: Ирина Граховская i  Наташа Радзинская, Актовый зал Средней Школы № 38, Гродно, ул. Вишневская, 14,


•24 października 2013, godz. 16.00 – „О любви в опере, польской песнe и  российских романсов” – recital wokalny w Grodnie (Концерт для студентов педагогического факультета), fortepian: Ирина Граховская i  Наташа Радзинская, aктовый зал факультета искусств и дизайна Гродненского государственного университета имени Янки Купалы,


•23 października 2013, godz. 12.45 – „О любви в опере, польской песнe и  российских романсов” – recital wokalny w Grodnie, fortepian: Ирина Граховская i  Наташа Радзинская, Актовый зал Средней Школы № 36 с  польским языком обучения, Гродно, ул.  Курчатова, 43,


•11 października 2013, godz. 13.30 – „Żeby być szczęśliwym”, I koncert w  ramach projektu „Piosenka jest dobra na  wszystko”, szpital MSW, fortepian: Damian Michałowski, organizator: Centrum Edukacji i  Inicjatyw Kulturalnych w  Olsztynie (artykuł na ten temat ☞,


•30 sierpnia 2013, godz. 20.00 – „Von Monteverdi bis Moniuszko”, Reckingen (Szwajcaria) Pfarrkirche (www.reckingen-gluringen.ch/kultur.html), organy: Paweł Pawłowicz, trąbka, flugelhorn: Florian Burgener (Szwajcaria), prowadzenie: Robin Mudry (Szwajcaria),



•29 sierpnia 2013, godz. 20.00 – „Von Monteverdi bis Moniuszko”, Grengiols (Szwajcaria) Pfarrkirche (oberwalliser-kirchen.jimdo.com/bezirk-östlich-raron/kirche-grengiols/), organy: Paweł Pawłowicz, trąbka, flugelhorn: Florian Burgener (Szwajcaria), prowadzenie: Robin Mudry (Szwajcaria),



•27 sierpnia 2013, godz. 20.00 – „Von Monteverdi bis Moniuszko”, Mörel, (Szwajcaria) Pfarrkirche (www.moerel-filet.ch/d/gemeinde/kirche.php), organy: Paweł Pawłowicz, trąbka, flugelhorn: Florian Burgener (Szwajcaria), prowadzenie: Robin Mudry (Szwajcaria),


•26 sierpnia 2013, godz. 20.00 – „Von Monteverdi bis Moniuszko”, Turtmann (Szwajcaria) Pfarrkirche (www.turtmann-unterems.ch/sites/geschichte), koncert w ramach obchodów 350-lecia parafii, organy: Paweł Pawłowicz, trąbka, flugelhorn: Florian Burgener (Szwajcaria), prowadzenie: Robin Mudry (Szwajcaria),


•25 sierpnia 2013, godz. 17.00 – „Von Monteverdi bis Moniuszko”, Sion (Szwajcaria) St.  Theoduls-kirche (www.st-theodul.ch), organy: Paweł Pawłowicz, trąbka, flugelhorn: Florian Burgener (Szwajcaria), prowadzenie: Robin Mudry (Szwajcaria),


•6 lipca 2013, godz. 20.30 – „Recital wokalny – o miłości i  z  miłością wyśpiewany” na  Scenie Letniej Teatru im.  Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, fortepian – Ewa Wankiewicz, organizator: Teatr im.  J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim,


 

Zobacz też:

-na stronie Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. ☞

-TVP Gorzów ☞

-Radio Gorzów ☞

-eKAI ☞

-więcej zdjęć ☞



•23 czerwca 2013, godz. 18.30 – „Od  Monteverdiego do Moniuszki”, recital wokalny w kościele w  Orzechowie koło Olsztynka, organy: Paweł Pawłowicz, organizator: parafia Rzymskokatolicka Orzechowo – Pluski,

    krótkie fragmenty:

    http://vimeo.com/68992479


•9 czerwca 2013,  godz. 10.00 – śpiew podczas Mszy św. i  koncert po Mszy, kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w  Bydgoszczy (ul. Ugory 16), organy: Paweł Pawłowicz, organizator: parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy,


•2 maja 2013, godz. 15.00 – Wojewódzka Biblioteka Publiczna w  Olsztynie – Stary Ratusz, koncert podczas otwarcia wystawy „Olsztyn uniwersytecki – poczet rektorów od  1950 do 2013 roku”, Artur Milian – skrzypce, Ewa Wankiewicz – fortepian, organizatorzy: Zarząd Klubu „Ziemia Warmińska” Stowarzyszenia Absolwentów UWM, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w  Olsztynie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w  Olsztynie,


•22 kwietnia 2013 – Viva Opera!, występ w Krakowie, wraz z artystami Opery Krakowskiej (Bożena Zawiślak-Dolny, Iwona Socha, Monika Korybalska, Aleksandra Szmyd, Katarzyna Oleś-Blacha, Andrzej Biegun, Tomasz Kuk, Krzysztof Kozarek, Irena Celińska-Głodek – fortepian, Olha Tsymbalyuk – fortepian), podczas benefisu prof.  Jadwigi Romańskiej, organizator: Opera Krakowska,


•22 marca 2013, godz. 20.00 – „antrakt” muzyczny z okazji nadania tytułu doktora honoris causa UWM wybitnemu europejskiemu prawnikowi prof.  Christianowi von Bar; Artur Milian: skrzypce,


•19 marca 2013, godz. 15.00 – recital wokalny na  Uniwersytecie Państwowym im. Janki Kupały w  Grodnie, fortepian: Natalia Radyńska (Grodno), Irena Grachowska (Grodno),


•6 stycznia 2013, godz. 18.00 – koncert noworoczny, kościół parafialny w  Wójtowie, fortepian – Aleksandra Serocka, organizator: parafia Rzymskokatolicka w  Wójtowie,


•7 grudnia 2012, godz. 17.00 – Hotel „Wiktoria” w Dobrym Mieście, fortepian – Dawid Zwiewka, organizator: Warmińskie Centrum Inicjatyw Społecznych,


•24 listopada 2012, godz. 12.30, Koncert Cecyliański w Wyższym Seminarium Duchownym w  Elblągu, fortepian – Aleksandra Serocka, organizator: ks. dr Piotr Towarek, delegat Biskupa Elbląskiego do spraw organistów i  muzyki kościelnej,


•9 listopada 2012, godz. 14.30 – recital dyplomowy, Akademia Muzyczna im.  F.  Nowowiejskiego w  Bydgoszczy, fortepian – Kamilla Zygmunt, organy – Paweł Pawłowicz,


•20 sierpnia 2012, godz. 20.00 – recital wokalny „Für meine lieben Freunde” w  Salgesch (Szwajcaria), fortepian – Vreni Rotzer, prowadzenie – Robin Mudry, organizator: parafia Rzymsko-katolicka i Gmina Salgesch,


•17 sierpnia 2012, godz. 20.00 – recital wokalny „Für meine lieben Freunde” w  Mörel (Szwajcaria) fortepian – Vreni Rotzer, prowadzenie – Robin Mudry, organizator: parafia Rzymsko-katolicka oraz Gminy Mörel i  Bitsch,


•16 sierpnia 2012, godz. 20.00 – recital wokalny „Für meine lieben Freunde” w  Varen (Szwajcaria) fortepian – Vreni Rotzer, prowadzenie – ks.  dr  Zbigniew Grochowski, organizator: parafia Rzymsko-katolicka i Gmina Varen,


•9 lipca 2012, godz. 19.00 – udział w  koncercie pieśni polskiej w ramach XII Kursu Wokalistyki Operowej w  Krynicy Zdroju (utwory S.  Moniuszki i P. Łukaszewskiego), fortepian: Katarzyna Makowska, Anna Lasek, organizator: Polskie Stowa-rzyszenie Pedagogów Śpiewu,


•29 czerwca 2012, godz. 18.00 – recital wokalny w ramach Muzycznego lata nad  Omulewem w  Jabłonce k. Nidzicy, fortepian - Lucyna Żołnierek, organizator: Towarzystwo Rozwoju Okolic Omulewa „Razem dla  wszy-stkich”,


•24 czerwca 2012, godz. 20.00 – udział w koncercie z okazji 50-lecia SPAM, w ramach Olsztyńskich Koncertów Organowych (M. Zieleński – Qui manducat, M. Mielczewski – Deus in nomine Tuo), zespół instrumentalny: Dorota Obijalska - skrzypce, Regina Ciecierska - skrzypce, Krzysztof Koziatek - wiolonczela, Klaudyna Żołnierek - teorba, Jarosław Ciecierski - organy, organizator: olsztyńskie koło Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków,


•3 maja 2012, godz. 14.00 – „Czar skrzypiec, basu i organów”, koncert charytatywny w Tomaszkowie k.  Olsztyna, Artur Milian - skrzypce, Lucyna Żołnierek - fortepian, organizator: Senator RP Ryszard Górecki,


•4 kwietnia 2012 – I recital dyplomowy (cz. II) w Akademii Muzycznej im.  F.  Nowowiejskiego w  Bydgoszczy, w  programie muzyka Baroku (D.  Buxethudego i J.S. Bacha), zespół towarzyszący: Ewa Alchimowicz-Wójcik - sopran, Anna Jundziłł - flet, Agnieszka Zwolska - obój, Joanna Korczin - altówka, Krzysztof Koziatek - wiolonczela, Maciej Ingielewicz - organy,


•17 kwietnia 2012, godz. 12.00 – recital wokalny w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w  Olsztynie, fortepian – Lucyna Żołnierek, organizator: Starostwo Powiatowe w Olsztynie,


•9 marca 2012, godz. 17.00 – I recital dyplomowy (cz. I) w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w  Bydgoszczy, w programie muzyka polskich kompozytorów Baroku (M.Zieleńskiego i M. Mielczew-skiego), zespół instrumentalny: Michał Marcinkowski - skrzypce, Izabela Czarnecka - skrzypce, Marcin Czejkajski - fagot, Klaudyna Żołnierek - teorba, Paweł Pawłowicz - organy,


•11 listopada 2011, godz. 11.00 – koncert pieśni patriotycznych w okazji Dnia Niepodległości w Barczewie, fortepian – Lucyna Żołnierek, organizator: Centrum Kultury i  Promocji Gminy oraz Parafia Rzymskokatolicka w Barczewie.